قهوه روبوستا

دانه قهوه روبوستا، دومین دانه پرطرفدار دنیا

دانه قهوه روبوستا، دومین دانه پرطرفدار دنیاReviewed by Ghahveto on May 21Rating: 5.0دانه قهوه روبوستا، دومین دانه پرطرفدار دنیا - قهوه توقهوه روبوستا چیست ؟با توجه به اینکه بیش از 100 گونه قهوه وجود دارد ، این نوع قهوه به خوبی به دومین قهوه معروف در بازار جهانی تبدیل شده است.یک نگاه کوتاهی به این گونه قهوه داشته باشیم ، تا بیشتر درباره ان بدانیم. روبوستا از افریقای مرکزی و صحرای غربی افریقا سرچشمه می گیرد. این دومین قهوه محبوب جهان است که 40% از تولید قهوه در جهان را تشکیل می دهد.

روبوستا ، بعد از عربیکا ، دومین گونه پرطرفدار قهوه در دنیا می باشد که قشر وسیعی از کافه داران و قهوه نوشان را به خود جذب کرده است.

 

دانه قهوه روبوستا

 

قهوه روبوستا چیست ؟

با توجه به اینکه بیش از 100 گونه قهوه وجود دارد ، این نوع قهوه به خوبی به دومین قهوه معروف در بازار جهانی تبدیل شده است.

یک نگاه کوتاهی به این گونه قهوه داشته باشیم ، تا بیشتر درباره ان بدانیم.

روبوستا از افریقای مرکزی و صحرای غربی افریقا سرچشمه می گیرد. این دومین قهوه محبوب جهان است که 40% از تولید قهوه در جهان را تشکیل می دهد.

 

این قهوه از کجا امده است ؟

این قهوه عمدتا در نیم کره شرقی و عمدتا در افریقا و ویتنام رشد می کند. بزرگترین کشور تولید کننده این نوع قهوه کشور ویتنام است.

 

روبوستا چه مزه ای می دهد ؟

این قهوه حاوی کافئین بیشتر و شکر کمتر نسبت به عربیکا می باشد. و به این علت مزه قوی تر و تلخ تری دارد.

 

ایا روبوستا قهوه ی خوبی است ؟

در این مرحله ممکن است شما شگفت زده شوید که ایا این قهوه ذائقه خوبی دارد یا خیر. گفته می شود که این قهوه با کیفیت عالی و مخلوط ان با عربیکا زمانی که به نوان اسپرسو استفاده می شود مزه فوق العاده ای می دهد ولی نوع نامرغوب ان مزه لاستیک سوخته می دهد.

 

همه چیز در رابطه با محل رشد این گیاه

گفته می شود که این گیاه ، یک گیاه انعطاف پذیر می باشد که می توانند در برابر گرما 30 سانتیگراد به بالا و نور مستقیم خورشید مقاومت کند. برای اینکه شادابی خود را حفظ کند نیازمند به اب زیاد می باشد.

این گیاه در برابر حشرات و بیماری ها بسیار مقاوم است.

درخت این گیاه در طبیعت تا 10 متر نیز رشد دارد ، اما در مزارع برای اینکه عمل برداشت اسان تر باشد به گونه ای از درخت محافظت می کنند که تا 5 متر بیشتر رشد نکند.

گل و شکوفه های ان سفید است و بوی خوش یاسمن می دهند.

میوه های این درخت قرمز رنگ است و 6 تا 8 ماه طول می کشد تا به مرحله برداشت برسد. و میوه های ان بیشتر شبیه زغال اخته می باشند.

نکته جالب توجه در مورد این درخت این است که در یک شاخه هم می تواند میوه رسیده وجود داشته باشد و هم میوه کال.
و معمولا هم در داخل هر گیلاس قهوه دو دانه وجود دارد.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *