دم کردن قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو را چگونه دم کنیم؟ – قهوه تو

قهوه اسپرسو را چگونه دم کنیم؟ - قهوه توReviewed by Ghahveto on Feb 1Rating: 5.0قهوه اسپرسو را چگونه دم کنیم؟ - قهوه تو نحوه ی دم کردن قهوه ی اسپرسو، طوری است که باعث می شود نسبتا تلخ، همراه باچربی قهوه و نیز به دلیل فشار زیاد آب، نسبتا غلیظ و تیره باشد. اسپرسو دانه ی خاصی از قهوه نیست، بلکه شیوه ای برای دم کردن آن است. این نوع نحوه ی دم کردن قهوه، اولین بار توسط یک فرد ایتالیایی ابداع شد.

نحوه ی دم کردن قهوه اسپرسو طوری است که نسبتا تلخ، همراه باچربی قهوه و نیز به دلیل فشار زیاد آب، نسبتا غلیظ و تیره است.

 

اسپرسو دانه ی خاصی از قهوه نیست، بلکه شیوه ای برای دم کردن آن است. این نوع نحوه ی دم کردن قهوه، اولین بار توسط یک فرد ایتالیایی ابداع شد.

آیا شما هم دوست دارید اسپرسو را با ذائقه ی خودتان درست کنید؟ کار سختی نیست، با من همراه باشید تا همین حالا آن را امتحان کنید.

 

اسپرسو

 

 پودر قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو به صورت پودر است، اما دانه های آن نسبتا درشت است. برای تهیه آن بهتر است از قهوه ی تازه و خوب برشته شده استفاده شود. پودرقهوه ی اسپرسو را می توانید از بیرون تهیه کنید و یا با استفاده از آسیاب مخصوص در خانه آن را پودر کنید.

نحوه ی دم کردن قهوه اسپرسو با دستگاه

نحوه ی دم کردن قهوه اسپرسو با دستگاه به این حالت است که ابتدا مخزن آب را تا اندازه ی حداکثر با آب سرد و ترجیحا تصفیه شده( آب دارای املاح اضافی یا مقطر ممکن است به دستگاه صدمه بزند) پر کنید. سپس دستگاه را روشن کنید و منتظر شوید کاملا گرم شود. زمان گرم شدن دستگاه بسته به نوع آن، معمولا بین 15 تا 30 دقیقه متغیر است.

بعد از گرم شدن دستگاه، پورتافیلتر را ببندید و دکمه ی کارگرد را بزنید. دستگاه که چند ثانیه کار کرد، آب جوش به صورت عادی خارج می شود و باعث می شود در دستگاه جریان پیدا می کند و تمام اجزا گرم و آماده شوند. حالا قهوه را به میزان دلخواه درون سبد پرتافیلر ریخته و با تمپر فشرده کنید. سپس پرتافیلر را سرجای خود ببندید و تهیه ی قهوه را شروع کنید. پس از رسیدن فنجام به وزن دلخواه دکمه ی قطع آب را فشار دهید.

نحوه ی دم کردن قهوه اسپرسو با قوری موکا(قوری قهوه)

نحوه ی دم کردن قهوه اسپرسو در قوری قهوه به این صورت است که ابتدا آب سرد را در مخزن زیرین قوری می ریزیم و سپس پودر قهوه را در سبد میانی می ریزیم. سپس، پودر قهوه را صاف می کنیم و در آخر قسمت بالای قوری را روی قسمت پایین آن بسته و روی شعله ی ملایم قرار می دهیم. پس از بالا آمدن کامل قهوه در مخزن بالایی، اسپرسو شما آماده است. حالا بسته به ذائقه ی خود می توانید به آن شیر، شکر یا … اضافه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *