خواص قهوه - قهوه تو

خواص قهوه چیست؟ چرا قهوه نوشیدنی اول دنیا است؟

خواص قهوه چیست؟ چرا قهوه نوشیدنی اول دنیا است؟Reviewed by ghahveto on Mar 2Rating: 5.0خواص قهوه چیست؟ چرا قهوه نوشیدنی اول دنیا است؟خواص قهوه ، دلایلی برای نوشیدن و لذت بردن از قهوه. در کنار نوشیدن قهوه بهتر است از از خاصیت های قهوه نیز اگاهی داشته باشیم. کاهش درد، افزایش فیبر بدن، محافظت از کبد، کاهش ابتلا به دیابت، کاهش ابتلا به آلزایمر، کاهش افسردگی، کاهش خطر پارکینسون، کاهش خطر سکته قلبی و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، از خواص قهوه (فوائد قهوه) است.

خواص قهوه ، دلایلی برای نوشیدن و لذت بردن از قهوه. در کنار نوشیدن قهوه بهتر است از از فوائد قهوه نیز اگاهی داشته باشیم.

 

در این نوشته، قهوه تو به 9 خاصیت اصلی قهوه، اشاره می کند که می تواند هرکسی را برای مصرف این نوشیدنی، قانع کند.

 

خواص قهوه

 

کاهش درد

یکی از خواص قهوه ، کاهش درد است. بر اساس مقاله ای که در ماه مارس 2007 در مجله “درد” به چاپ رسیده است ، 2 فنجان قهوه می تواند درد ماهیچه پس از ورزش را تا 48% کاهش دهد.

 

افزایش فیبر بدن

با نوشید یک فنجان قهوه در روز ، 1.8 گرم از فیبر بدن شما را تامین می کند

 

محافظت از کبد

مطالعات دیگری نشان می دهد که قهوه می تواند از کبد محافظت کند. هم قهوه و هم قهوه بدون کافئین می تواند سطح انزیم های کبد را کاهش دهد.

 

کم کردن خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2

یکی دیگر از خواص قهوه ای می باشد که کسانی که 6 فنجان یا بیشتر قهوه در روز می نوشند ،22% ریسک کمتری برای ابتلا به دیابت را دارند. براساس تحقیقات انجام شده توسط دکتر فرانک هو از دانشگاه هاروارد نشان می دهد ریسک دیابت نوع دوم تا 95% برای هر فنجان قهوه مصرفی کاهش می یابد. قهوه بدون کافئین نیز تا میزان 6% کاهش را نشان می دهد.

 

کاهش ابتلا به بیماری الزایمر

شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد که مصرف کافئین می توانند افراد را در برابر بیماری الزایمر محافظت کند.

 

کاهش خطر خودکشی و افسردگی

مطالعه 10 ساله بر روی 86 هزار پرستار زن نشان دهنده کاهش خطر خودکشی در میان مصرف کنندگان قهوه است. مطالعه دیگری که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شد نشان داد زنانی که 4 یا چند فنجان قهوه می نوشند ، 20%کمتر از افسردگی رنج می برند.

 

حفاظت در برابر پارکینسون

یکی دیگر از خواص قهوه این را نشان می دهد که نوشیدن قهوه خطر پارکینسون را کاهش می دهد ، حتی زمانی که عوامل ژنتیکی وارد بازی می شوند.

 

مصرف کنندگان قهوه کمتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند

در کنار اینکه باید رژیم غذایی سالمی داشت ولی در رابطه با خواص قهوه محققان کره ای دریافته اند که اشخاصی که روزانه 3 تا 5 فنجان قهوه می نوشند نشانه های اولیه بیماری های قلبی در انها کمتر دیده می شود.

 

قهوه خطر سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد

حتی مصرف متعادل قهوه می تواند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا 26% کاهش می دهد. این مزیت حفاظتی با مصرف بیشتر افزایش می یابد.

 

برای سفارش انواع قهوه، می توانید به صفحه فروشگاه قهوه مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *