انواع دانه های قهوه

دانه قهوه ، اولین پله نوشیدنی جادویی قهوه – قهوه تو

دانه قهوه ، اولین پله نوشیدنی جادویی قهوه - قهوه توReviewed by ghahveto on Feb 11Rating: 5.0دانه قهوه ، اولین پله نوشیدنی جادویی قهوه - قهوه تودانه قهوه، چیزی است که به نوعی قدم اول ایجاد محصول را می سازد. این دانه قهوه که از درخت قهوه برداشت شده و گیلاس قهوه آن را در خود نگه می دارد، در حقیقت، پایه اولیه است که در دسته بندی های درختی عربیکا و روبوستا انجام می شود و در طبخ ها یا اصطلاحاً روست های مختلف، به خریداران عرضه می شود.

جالب‌ترین بخش قهوه، این است که دانه‌های سیاه رنگ و قهوه ای رنگ از کجا آمده اند!؟ دانه قهوه چه شکلی بوده و چطور به اینجا رسیده؟

دانه خام قهوه

 

گیلاس قهوه(میوه خام قهوه) محصول گیاه قهوه و منبع اولیه نوشیدنی قهوه است.

 

امروزه اصطلاح از مزرعه تا فنجان بسیار شنیده می شود و این امر در دنیای امروز اهمیت نوشیدنی به نام قهوه را می رساند.

 

گیلاس قهوه محصول یا میوه سه نوع درخت می باشد که این درختان عربیکا ، روبوستا و لیبریکا نام دارند که البته عربیکا و روبوستا از معروفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

 

درخت قهوه

دسته‌بندی درخت قهوه:

هرکدام از این درختان ویژگی های مخصوص به خود از جمله: طعم ، ظاهر ، عطر و کافئین را دارا هستند.

جدا از اینکه گیلاس قهوه محصول کدام نوع از درخت می باشد محل کشت ان درخت نیز ، ویژگی ها و خصوصیات دیگری را به گیلاس قهوه منتقل می کند.

 

برای مثال عربیکا اتیوپی قهوه درخت عربیکایی می باشد که در اتیوپی رشد کرده است.

یا روبوستا اندونزی قهوه درخت روبوستا می باشد که در اندونزی به دست امده.

 

از مرحله برداشت گیلاس قهوه از درخت تا تبدیل شدن ان به دانه قهوه سبز خشک مراحل بسیاری طی می شود که به ان فراوری می گویند. توجه کردید ! دانه قهوه سبز خشک یعنی ما هنوز دانه قهوه را انچنان که به عنوان یک قهوه به رنگ قهوه ای می شناسیم تبدیل نشده است و هنوز برای تبدیل شدن به قهوه به رنگ قهوه ای راه درازی را در پیش داریم.

 

در ابتدا گیلاس قهوه را از درختان می چینند ، کشاورزان با زحمت بسیار گوشت قهوه را جدا می کنند و برای اینکه این گوشت قهوه تبدیل به دانه قهوه خشک بشود فعالیت های زیادی انجام می دهند که این فعالیت ها و کارها با توجه به کشورها ، مزارع و کشاورزان مختلف می باشد و هرکدام از این روش ها میتواند ویژگی های خاصی به دانه قهوه ما بدهد که در نهایت در محصول نهایی که فنجان قهوه ما می باشد می تواند تاثیر همه ی انها را ببینیم و بچشیم.

 

پس از چیدن گیلاس قهوه برای تبدیل شدن به دانه قهوه راه پر پیچ و خمی را طی می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *