دانه قهوه

دم کردن قهوه ، تجربه ای لذت بخش از قهوه

دم کردن قهوه ، تجربه ای لذت بخش از قهوهReviewed by ghahveto on Feb 24Rating: 5.0دم کردن قهوه ، تجربه ای لذت بخش از قهوهامروزه در کافه ها و رستوران ها قهوه هایی که به وسیله دستگاه اسپرسو دم می شوند و نوشیدنی قهوه هایی که به گوش ما اشنا هستند بر پایه اسپرسو می باشند از قبیل امریکانو ، لاته ، ماکیاتو و ... اما علاوه بر این ها نوع دیگری از نوشیدنی ها وجود دارند که به حالت دم شده می باشند و به موج سوم قهوه معروف هستند

چطور میتونیم از دم کردن قهوه، لذت ببریم؟!

 

امروزه در کافه ها و رستوران ها قهوه هایی که به وسیله دستگاه اسپرسو درست می شوند ونوشیدنی قهوه هایی که به گوش ما اشنا هستند بر پایه اسپرسو می باشند از قبیل امریکانو ، لاته ، ماکیاتو و … اما علاوه بر این ها نوع دیگری از نوشیدنی ها وجود دارند که به حالت دم شده می باشند و به موج سوم قهوه معروف هستند.

 

انواع روش های دم کردن قهوه

دم کردن قهوه به راه ها و توسط ابزار مختلفی صورت می گیرد و می شود به نوعی گفت که معروفترین نوع دم کردن قهوه ، قهوه ای می باشد که ما به عنوان قهوه ترک می شناسیم و از دیر باز وجود داشته و به نوعی نوشیدنی سنتی کشور ترکیه می باشد که به در ظرف های مسی و به دو روش مختلف ، یکی بر روی حرارت مستقیم و دیگری بر روی شن های داغ عمل دم اوری صورت می گیرد.

 

حالا می خواهیم شما را با انواع دیگری از ابزار و روش های دم کردن قهوه اشنا کنیم

 

دم کردن قهوه به روش موکاپات:

به نوشیدنی قهوه ای که از طریق موکاپات دم می شود اصطلاحا اسپرسو خانگی می نامند و به این روش می باشد که این ابزار از سه قسمت تشکیل شده که شما در قسمت زیرین اب سرد ریخته و در محفظه ای که بر روی ان قرار می گیرد قهوه اسیب شده را می ریزد و قسمت سوم و محفظه بالایی را می بندید. بر روی حرارات مستقیم گاز قرار می دهید و بعد از به جوش امدن اب از داخل پودر قهوه گذر می کند و به محفظه بالایی ریخته می شود و قهوه دم شده اماده می باشد.

 

اسپرسو ساز

 

دم کردن قهوه به روش فرنچ پرس:

این نوع دم کردن از اسانترین روش هایی می باشد که در منزل می توان انجام داد و به این صورت است. شما برای یک فنجان ، یک قاشق غذاخوری پودر قهوه می ریزید و سپس 110 گرم اب جوش را در محفظه استوانه ای می ریزید. سپس کلاهک فرنچ پرس را بر روی فرنچ پرس می گذارید و بعد از 4 الی 6 دقیقه پیستون فرنچ پرس را فشار می دهید به سمت پایین تا قهوه اسیب شده را به سمت پایین هدایت کند و شما بتوانید قهوه ای زلال بنوشید.

 

فرنچ پرس

 

انواع دیگر دم کردن قهوه که در کافه ها انجام می گیرد به نام های کمکس ، سایفون ، وی 60 و … معروف است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *