درخت قهوه - دانه قرمز قهوه

قهوه، از کدام درخت ها به قهوه جوش ما می رسد؟

قهوه، از کدام درخت ها به قهوه جوش ما می رسد؟Reviewed by ghahveto on Apr 3Rating: 5.0قهوه، از کدام درخت ها به قهوه جوش ما می رسد؟قهوه، از دانه های کاشته شده در درختان خاصی در ارتفاع خاص و مشخصات جغرافیایی و ارتفاعی خاصی از سطح دریا رشد می کند. این دانه ها بر اساس ارتفاع و نوع درخت با یکدیگر متفاوتند. نوع درخت ارتباط مستقیم با میزان کافئین و میزان ترشی دانه قهوه دارد. دانه های روبوستا و عربیکا از درخت های قهوه متفاوتی عمل می آید.

قهوه ، از لحظه رشد تا زمانی که ما ان را می نوشیم چه روندی را طی می کند تا تبدیل به نوشیدنی مورد علاقه ما می شود. در این مطلب بیشتر می خواهیم در رابطه با نحوه رشد و پرورش این میوه صحبت می کنیم.

 

 

درباره درخت قهوه (خصوصیات درخت قهوه)

درخت های معمولا تا ارتفاع 9 متری رشد می کنند. نکته جالب توجه در رابطه با این درخت ها این می باشد که در هر درخت برگ های سبز و موم دار رو به روی هم با هم جفت می شوند.

گیلاس های قهوه در طول شاخه های درخت رشد می کند و به دلیل اینکه این ها در یک چرخش رشد می کنند اصلا عجیب نیست که شما بر روی یک درخت همزمان گل ، میوه های سبز و میوه های رسیده را در یکجا می بینید و یک صحنه بسیار زیبایی می باشد.

 

تقریبا یک سال طول می کشد تا یک گیلاس قهوه از لحظه شکوفه کردن گل ان رشد کند و تقریبا 5 سال طول می کشد تا درخت به تولید کامل و بالغ دست پیدا کند. درخت ها معمولا تا 100 سال عمر می کنند ولی پربازده ترین زمان برای درخت بین سالگی تا 20 سالگی درخت می باشد ، البته با مراقبت مناسب درختان بسته به نوع مراقبت می توان تنوع خود را حفظ کرده و افزایش دهد.

 

تمام قهوه ها به صورت تجاری از منطقه ای از جهان موسوم به نام “کمربند قهوه” است. درختان در خاک غنی به بهترین شکل ،با درجه حرارت ملایم، بارش مکرر رشد می کنند.

 

منشا قهوه از گیاهی به نام کافئا سرچشمه می گیرد. بیش از 6000 گونه درخت و بوته استوایی وجود دارد.

کارشناسان تخمین می زنند که بین 25 تا 100 گونه از این گیاه در مناطق مختلف وجود دارد.

 

کشف اولین درخت قهوه

این گیاه اولین بار در قرن 18 توسط گیاه شناس سوئدی به نام کارلوس لینوئاس یافت شد و ایشان در سال 1753 این گیاه در گونه عربیکا کافئا طبقه بندی کرد. البته خیلی از کارشناسان با این مدل طبقه بندی اصلا موافق نیستند چرا که گیاهان قهوه گوناگونی بسیاری دارند و انها را می توان در انواع مختلف طبقه بندی کرد.