قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا – قهوه تو

قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا - قهوه توReviewed by ghahveto on Nov 8Rating: 5.0قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا - قهوه توعربیکا در مقابل روبوستا ، با بیش از 60% تولید قهوه جهان محبوب ترین و معروفترین می باشد. علت محبوبیت عربیکا چیست. چه کسانی کدام نوع از قهوه را دوست دارند و می نوشاند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با علل تمایز این دو گونه محبوب قهوه صحبت کنیم. و به اختصار تفاوت این دو گونه قهوه را بشماریم. تفاوت عربیکا و روبوستا را بررسی کنید.

روبوستا، دانه‌هایی کوچک‌تر و پرکافئین هستند که عطر و بوی کمتری دارند. عربیکا دانه‌هایی بزرگتر و ملایم‌تر هستند که عطر و بوی بی‌نظیری دارند.

تفاوت های قهوه های عربیکا و روبوستا

1- عربیکا کافئین کمتری دارد در حدود 1.5 % مقدار کافئین ان می باشد و بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که نگران تاثیرات منفی کافئین می باشد و روبوستا حدودا 2.7% کافئین دارد.

2- گونه قهوه ای که بیش از 60% سهم بازار را در اختیار دارد تقریبا دو برابر حریف شکر دارد و شیرین است و نشاه می دهد اکثریت مردم طعم شیرین این قهوه را به نوع تلخ ان ترجیح می دهند.

گران‌ترین قهوه های دنیا!!

3- عربیکا چربی های بیشتری نسبت به روبوستا دارد. حدود 60% از لیپید ها (روغن ها ، چربی ها ، ویتامین های خاص و هورمون ها) را دارا می باشد.

4- یکی دیگر از دلایل محبوب ترین نوع قهوه این می باشد که دارای اسیدیته بالاتری نسبت به رقیب خود است و در ان انواع طعم های میوه ، شکلات و … اضافه می شود ولی در طرف مقابل ما شاهد اسیدیته پایین تری هستیم و نوع نا مرغوب طعم پلاستیک سوخته می دهد.

 

تفاوت روبوستا و عربیکا

 

5- عربیکا طعم لذت بخش تری نسبت به روبوستا دارد و اغلی مزه شکلات ، اجیل ، میوه ها و انواع توت از ان حس می شود.

6- محبوب ترین نوع قهوه گرانتر از حریف خود در بازار است و مهمترین دلیل ان این است که پرورش این قهوه به دلیل اینکه به اب و هوا حساس تر می باشد ، دشوارتر است. بنابراین گران تر از رقیب خود است.

بهترین قهوه های ترکیبی را تهیه کنید.

7- دانه های این گیاهان نیز از لحاظ شکل ظاهری نیز تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند. عربیکا بزرگتر و بیضی تر است در صورتی که روبوستا گرد تر است.

8- یکی دیگر از تفاوت های ان ها این است که محبوبترین قهوه که 60% بازار را در اختیار دارد نسبت به نوع دیگر خود تولید سالانه کمتری دارد.

 

آیا عربیکا از روبوستا خوش طعم تر است؟

در نظر اغلب و بیشتر مردم این قهوه خوش طعم تر و بهتر است اما این یک بحث کاملا سلیقه ای می باشد.
گفته می شود قهوه های اماده ای که در بازار موجود است از روبوستا تولید می شود ، پس می توان نتیجه گرفت که اگر شخصی از قهوه های اماده موجود در بازار مورد علاقه اش است ، قهوه مورد علاقه ان می توان روبوستا باشد.