قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا – قهوه تو

قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا - قهوه توReviewed by ghahveto on Mar 9Rating: 5.0قهوه عربیکا بهتر است یا روبوستا؟ تفاوت عربیکا و روبوستا - قهوه توعربیکا در مقابل روبوستا ، با بیش از 60% تولید قهوه جهان محبوب ترین و معروفترین می باشد. علت محبوبیت عربیکا چیست. چه کسانی کدام نوع از قهوه را دوست دارند و می نوشاند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با علل تمایز این دو گونه محبوب قهوه صحبت کنیم. و به اختصار تفاوت این دو گونه قهوه را بشماریم. تفاوت عربیکا و روبوستا را بررسی کنید.

روبوستا، دانه‌هایی کوچک‌تر و پرکافئین هستند که عطر و بوی کمتری دارند. عربیکا دانه‌هایی بزرگتر و ملایم‌تر هستند که عطر و بوی بی‌نظیری دارند.

تفاوت های قهوه های عربیکا و روبوستا

تفاوت در میزان کافئین دانه قهوه

عربیکا کافئین کمتری دارد در حدود 1.5 % مقدار کافئین ان می باشد و بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که نگران تاثیرات منفی کافئین می باشد و روبوستا حدودا 2.7% کافئین دارد.

تفاوت در میزان شکر دانه قهوه

گونه قهوه ای که بیش از 60% سهم بازار را در اختیار دارد (قهوه عربیکا) تقریبا دو برابر حریف شکر دارد و شیرین است و نشان می دهد اکثریت مردم طعم شیرین این قهوه را به نوع تلخ آن ترجیح می دهند.

گران‌ترین قهوه های دنیا!!

تفاوت در میزان چربی دانه قهوه

عربیکا چربی های بیشتری نسبت به روبوستا دارد. حدود 60% از لیپید ها (روغن ها ، چربی ها ، ویتامین های خاص و هورمون ها) را دارا می باشد.

تفاوت در میزان اسیدیته دانه قهوه

یکی دیگر از دلایل محبوب ترین نوع قهوه این می باشد که دارای اسیدیته بالاتری نسبت به رقیب خود است و در ان انواع طعم های میوه ، شکلات و … اضافه می شود ولی در طرف مقابل ما شاهد اسیدیته پایین تری هستیم و نوع نامرغوب طعم پلاستیک سوخته می دهد.

 

تفاوت روبوستا و عربیکا

 

تفاوت در نوع طعم دانه قهوه

عربیکا طعم لذت بخش تری نسبت به روبوستا دارد و اغلی مزه شکلات ، اجیل ، میوه ها و انواع توت از ان حس می شود.

تفاوت قیمتی انواع قهوه

محبوب ترین نوع قهوه گرانتر از حریف خود در بازار است و مهمترین دلیل ان این است که پرورش این قهوه به دلیل اینکه به اب و هوا حساس تر می باشد، دشوارتر است. بنابراین گران تر از رقیب خود است.

بهترین قهوه های ترکیبی را تهیه کنید.

تفاوت شکل ظاهری دانه‌های قهوه

دانه های این گیاهان نیز از لحاظ شکل ظاهری نیز تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند. عربیکا بزرگتر و بیضی تر است در صورتی که روبوستا گرد تر است.

 

آیا عربیکا از روبوستا خوش طعم تر است؟

در نظر اغلب و بیشتر مردم این قهوه خوش طعم تر و بهتر است اما این یک بحث کاملا سلیقه ای می باشد.
گفته می شود قهوه های اماده ای که در بازار موجود است از روبوستا تولید می شود ، پس می توان نتیجه گرفت که اگر شخصی از قهوه های اماده موجود در بازار مورد علاقه اش است ، قهوه مورد علاقه ان می توان روبوستا باشد.