قهوه ترک دم شده

نحوه دم کردن قهوه ترک چگونه است؟ قهوه تو

نحوه دم کردن قهوه ترک چگونه است؟ قهوه توReviewed by قهوه تو on Mar 4Rating: 5.0نحوه دم کردن قهوه ترک چگونه است؟ قهوه تونحوه دم کردن قهوه ترک، طوری است که باعث می شود بیشترین کافئین را در میان قهوه ها داشته باشد. در این روش، قهوه باید خوب برشته شده و کاملا پودر شده باشد. برای درست کردن قهوه ترک به پودر قهوه کاملا پودر شده، قوری مخصوص قهوه و یا شیر داغ کن، و شکر نیاز داریم.

آیا تا به حال قهوه ترک درست کرده اید؟ آیا می دانید که این قهوه چه تفاوتی با قهوه های دیگر دارد؟ با من همراه باشید تا نحوه دم کردن قهوه ترک را به شما آموزش دهم.

 

تفاوت قهوه ترک با سایر قهوه ها

نحوه دم کردن قهوه ترک، طوری است که باعث می شود بیشترین کافئین را در میان قهوه ها داشته باشد. در این روش، قهوه باید خوب برشته شده و کاملا پودر شده باشد.

 

نحوه دم کردن قهوه ترک

برای درست کردن قهوه ترک به پودر قهوه کاملا پودر شده، قوری مخصوص قهوه و یا شیر داغ کن، و شکر نیاز داریم. نحوه دم کردن قهوه ترک به این طریق است که به ازای هر یک نفر یک فنجان آب سرد را داخل قوری می ریزیم. سپس به ازای هر فنجان آب یک قاشق مرباخوری پودر قهوه به آن اضافه می کنیم و به هم می زنیم. البته، این مقدار با ذائقه شما تغییرمی کند. اگر قهوه را غلیظ دوست دارید می توانید میزان پودر را بیشتر کنید.

 

قهوه ترک - نحوه دم

 

اضافه کردن شکر بستگی به ذائقه خودتان دارید. اگر قهوه را شیرین دوست دارید به مقدار دلخواه شکر به آن اضافه کنید. سپس آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید. کم کم مشاهده خواهید کرد که روی قهوه کف تشکیل می شود. کف از نشانه های قهوه ترک است. اگر قهوه را به هم بزنید، کف روی آن تشکیل نخواهد شد. فراموش نکنید که برای بوجود آمدن کف حتما باید از آب سرد استفاده کنید.

 

قهوه ترک

 

قهوه کم کم به جوش می آید و مثل شیر سر می رود. اگر اجازه بدهید قهوه زیاد قل بزند تلخی آن بیشتر خواهد شد و کف آن نیز از بین خواهد رفت و این هم باز به ذائقه خود شما بستگی دارد. یادتان باشد که به محض برداشتن قهوه از روی حرارت آن را در فنجان نریزید. اجازه بدهید کمی ساکن بماند و پودر آن خوب ته نشین شود. حالا می توانید قهوه را در فنجان بریزید و نوش جان کنید.

 

افزودنی های دیگر قهوه ترک

نحوه دم کردن قهوه ترک ممکن است بسته به ذائقه افراد کمی متفاوت باشد. بعضی از افراد در تهیه قهوه ترک به جای آب از شیر استفاده می کنند که طبیعتا قهوه را رقیق تر می کند. عرب ها به قهوه ترک، دارچین، هل و یا جوز نیز اضافه می کنند.

 

برای خرید قهوه ترک، به صفحه فروشگاه وارد شوید.