قهوه پر کافئین

قهوه پر کافئین، نوشیدنی مورد علاقه قهوه خورها

قهوه پر کافئین، نوشیدنی مورد علاقه قهوه خورهاReviewed by Ghahveto on Feb 15Rating: 5.0قهوه پر کافئین، نوشیدنی مورد علاقه قهوه خورهاقهوه های تیره تر نسبت به قهوه های روشن تر زمان بیشتری را برای برشته شدن گذرانده اند. بنابراین، این قهوه ها مواد بیشتری را از دست داده اند و وزن سبک تر و کافئین کمتری نیز دارند. اگر بخواهیم قهوه ی پرکافئین را از لحاظ نحوه ی دم کردن در نظر بگیریم می توانیم بگوییم که اسپرسو بیشترین مقدار کافئین را نسبت به سایر قهوه ها دارد.

به نظر شما قهوه ی پرکافئین چه نوع قهوه ای است؟ آیا پرکافئین بودن قهوه به نوع دانه های قهوه بستگی دارد؟

آیا نحوه ی دم کردن قهوه تاثیری روی میزان کافئین آن دارد؟ قهوه ی پرکافئین چه فوایدی دارد؟ ما در این نوشته سعی می کنیم به همه ی سوالات شما درباره ی قهوه ی پرکافئین پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

 

قهوه پر کافئین

 

قهوه ی پرکافئین از لحاظ رنگ

قهوه ی پرکافئین چه رنگی دارد؟ شاید خیلی ها فکر کنند قهوه ی پر کافئین قهوه ای است که دانه های تیره تر دارد. ولی این تفکر کاملا اشتباه است.

واقعیت این است که قهوه های تیره تر نسبت به قهوه های روشن تر زمان بیشتری را برای برشته شدن گذرانده اند و دلیل پررنگ بودنشان همین است. این قهوه ها همچنین، مواد بیشتری را از دست داده اند و بنابراین وزن سبک تری نیز دارند.

بنابراین اگر یک پیمانه قهوه ی تیره و یک پیمانه قهوه ی روشن را در نظر بگیریم، قهوه ی روشن هم کافئین و هم مواد بیشتری دارد!

 

برای خرید قهوه، کلیک کنید.

 

قهوه ی پرکافئین از لحاظ نحوه ی دم کردن

اگر بخواهیم قهوه ی پرکافئین را از لحاظ نحوه ی دم کردن در نظر بگیریم می توانیم بگوییم که اسپرسو بیشترین مقدار کافئین را نسبت به سایر قهوه ها دارد. اسپرسو به روش خاصی از دم کردن قهوه گفته می شود که در آن دانه ها آسیاب می شوند و مقدار آب گرم را با فشار و سرعت بالا دریافت می کنند. این قهوه نسبتا غلیظ است و طعم غنی دارد.

 

قهوه با کافئین

 

فواید و مضرات قهوه ی پرکافئین

کافئین یک مایع آلکالوئیدی نرم، سفید و براق است که بیشترین آن در قهوه یافت می شود. کافئین برای سردرد، میگرن، پوست ومو ، استرس و افسردگی و تقویت حافظه، جلوگیری از آلزایمر، قند خون و سرطان مفید است.

اما، توجه داشته باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. کافئین زیاد اعتیادآور است و ترک آن میتواند علائمی جدی مانند سردرد، اضطراب، عدم تمرکز و مشکلات گوارشی داشته باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *