قهوه

قهوه، میوه ای که دم می شود!! – قهوه تو

قهوه، میوه ای که دم می شود!! - قهوه توReviewed by قهوه تو on Mar 15Rating: 5.0قهوه، میوه ای که دم می شود!! - قهوه تومیوه قهوه برای اولین بار توسط یک چوپان اهل اتیوپی کشف شد. سپس این میوه به عربستان، یمن، ترکیه و از آنجا وارد کشورهای اروپاپی شد. این میوه در طول چند مرحله به یک نوع نوشیدنی تبدیل می شود و دارای فواید و مضراتی است. درجه ی رست قهوه در کارخانه ها متفاوت است و باعث می شود نام های مختلفی به آن بدهند.

قهوه یا (Coffee) میوه ای است که از درخت قهوه چیده می شود. این میوه تقریبا شبیه گیلاس است و به این دلیل گاهی گیلاس قهوه نیز نامیده می شود. این میوه ها گونه های متفاوتی دارد که پرکاربردترین آنها عربیکا و ربوستا است.

 

قهوه چگونه کشف شد؟

آنطور که گفته می شود اولین بار یک چوپان اهل اتیوپی به وجود میوه ای به نام قهوه پی برد! او متوجه شد که بزهایش بعد از خوردن این میوه جنب و جوش بیشتری پیدا می کنند! در واقع قهوه نام شهری بوده است که آن چوپان در آن زندگی می کرده است.

 

بعد از گذشت چند قرن مردم عربستان و سپس یمن از این ماده استفاده کردند. این کشورها به دلیل عقاید مذهبی از الکل استفاده نمی کردند و در نتیجه قهوه در این کشورها شهرت زیادی پیدا کرد. سپس این نوشیدنی وارد ترکیه و از آنجا وارد کشورهای اروپایی شد.

 

درخت میوه قهوه

 

مراحل آماده سازی قهوه چیست؟

میوه ی قهوه در داخل خود دو دانه دارد. در واقع، برای تهیه ی نوشیدنی، گوشت میوه از دانه های آن جدا می شوند و این دانه ها هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

 

در مرحله ی بعدی دانه ها توسط دستگاه هایی در کارخانه یا کارگاه ها رست می شوند تا قابل مصرف شوند. این مرحله بسیار مهم است و در طعم نهایی نوشیدنی تاثیر زیادی دارد. البته، گاهی دانه ی خام نیز برای اهداف گوناگون از جمله لاغری مورد استفاده قرار می گیرد. دانه در این مرحله قهوه ی سبز نامیده می شود.

 

مرحله ی بعدی مرحله ی آسیاب کردن است. دانه ی قهوه پس از رست شدن به درجات مختلف که بسته به کاربرد آن دارد، آسیاب می شود.

 

درجه ی رست و درجه ی آسیاب این ماده متغیر می باشد. وقتی این درجات با هم فرق می کنند میزان کافئین آنها نیز متفاوت می شود و این باعث می شود نام های مختلف مانند ترک ، اسپرسو، فرانسه و … به آنها داده شود. این نام ها در واقع بیانگر تفاوت در درجه ی رست و آسیاب آنهاست.

 

قهوه چه خواصی دارد؟

دانه ی قهوه فواید زیادی دارد که از جمله می توان به پیشگیری از پارکینسون، پیشگیری از آلزایمر، افزایش هوشیاری و توجه، وکاهش آسیب های کبدی اشاره کرد.

 

قهوه نیز مانند هر ماده ی خوراکی ممکن است مضراتی داشته باشد. از مضرات آن می توان به فشار خون، پوکی استخوان، خواب نامطلوب، رفلاکس گوارشی و کاهش جذب آهن اشاره کرد.