نحوه دم کردن قهوه فرانسه

دم کردن قهوه فرانسه و روشهای مختلف نحوه دم کردن

دم کردن قهوه فرانسه و روشهای مختلف نحوه دم کردنReviewed by قهوه تو on Feb 22Rating: 5.0دم کردن قهوه فرانسه و روشهای مختلف نحوه دم کردن نحوه ی دم کردن قهوه ی فرانسه طوری است که در آن به علت غوطه ور شدن پودر قهوه در آب جوش، روغن های مفید از قهوه جدا و در آب حل می شود و بنابراین بسیار پرخاصیت است. قهوه های فرانسه ی آسیاب شده و درشت تر از قهوه های ترک و اسپرسو هستند. در حالت کلی 3 روش برای نحوه ی دم کردن قهوه ی فرانسه وجود دارد.

نحوه دم کردن قهوه فرانسه طوری است که در آن به علت غوطه ور شدن پودر قهوه در آب جوش، روغن های مفید از قهوه جدا و در آب حل می شود و بنابراین بسیار پرخاصیت است.

 

قهوه فرانسه دم شده

 

قهوه های فرانسه آسیاب شده و درشت تر از قهوه های ترک و اسپرسو هستند. نحوه دم کردن قهوه فرانسه را فرانسوی ها ابداع کرده اند و به همین دلیل به آن قهوه فرانسه می گویند.

این نوع تهیه قهوه توسط مردی به نام ژان پاتیست ابداع شد و اکنون تقریبا معروف ترین روش دم کردن قهوه در غرب است.

 

در حالت کلی 3 روش برای نحوه دم کردن قهوه فرانسه وجود دارد.

 

نحوه دم کردن قهوه فرانسه با دستگاه فرنچ پرس

ابتدا، به ازای 120میلی لیتر، یک قاشق غذاخوری قهوه را داخل ظرف فرنچ پرس بریزید. البته بسته به مزاج شما این مقدار می تواند بیشتر یا کمتر شود و قهوه را غلیظ یا رقیق تر کند.

سپس آب 93 درجه را به صورت دورانی به مقداری که قهوه خیس بخورد و یا به اصطلاح شکوفه کند اضافه کنید. بعد از 30 ثانیه بقیه آب را اضافه کنید و بعد از اینکه 4 دقیقه منتظر شدید، با یک قاشق قهوه را به آرامی به هم بزنید.

دوباره 4 دقیقه صبر کنید و سپس اهرم فرنچ را به آرامی به پایین فشار دهید تا پودر قهوه نیز به سمت پایین برود. حالا قهوه شما آماده نوشیدن است.

 

فرنچ پرس

 

نحوه دم کردن قهوه فرانسه با قوری صافی دار

ابتدا پودر قهوه را به مقداری که نیاز دارید در قوری بریزید. توجه کنید که قوری شما باید دارای صافی باشد. بعد از ریختن پودر قهوه، آب 93 درجه را به حالت دورانی و به میزانی روی پودر بریزید که قهوه خیس شود یا به اصطلاح شکوفه کند.

30 ثانیه صبر کنید و سپس باقیمانده آب را اضافه کنید. حالا درب قوطی را ببندید و اجازه بدهید قهوه دم بکشد.

بعد از اینکه این زمان تمام شد، پودر قهوه را که درون صافی است دور بریزید و قهوه آماده را در فنجان بریزید و نوش جان کنید.

 

دم کردن قهوه فرانسه

 

نحوه دم کردن قهوه فرانسه با قهوه ساز فیلتری

در این روش قهوه را در داخل قهوه سازی که مجهز به صافی است می ریزید و داخل مخزن آب به مقدار لازم آب اضافه می کنید. سپس دکمه شروع را فشار می دهید تا قهوه آماده شود.

 

دم کردن کپسول قهوه