تفاوت قهوه ترک و فرانسه

تفاوت قهوه فرانسه با ترک در چیست – فروشگاه قهوه تو

بدون شک قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان می باشد.

در این میان، قهوه ترک و قهوه فرانسه از جمله پر طرفدار ترین انواع قهوه محسوب می شوند که علی رغم داشتن منشا یکسان در دانه قهوه، از نظر طعم با یکدیگر متفاوت هستند.

در این مطلب به بیان تفاوت قهوه فرانسه با ترک و بررسی مشخصات هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

قهوه ترک دم شده

تفاوت قهوه فرانسه با ترک از نظر نحوه آماده سازی

همانطور که احتمالا می دانید، قهوه ترک و قهوه فرانسه هر دو از انواع قهوه های دمی محسوب می شوند و از این نظر به یکدیگر شباهت دارند.

همچنین، از نظر نوع دانه قهوه نیز یکسان بوده و فرق عمده ای با یکدیگر ندارند.

آنچه عمده تفاوت قهوه فرانسه با ترک را سبب می شود، نحوه دم کردن و آماده سازی آن ها می باشد.

قهوه فرانسه دم شده

قهوه ترک که با نام قهوه خاورمیانه ای هم شناخته می شود، حاصل ترکیب دانه های آسیاب شده قهوه با آب و قرار دادن مستقیم آن بر روی حرارت می باشد. قهوه ترک  با استفاده از وسیله ای به نام قهوه جوش بر روی حرارت که در اکثر مواقع شعله ملایم گاز می باشد، قرار می گیرد.

و اینجا تفاوت قهوه ترک و فرانسه مشخص می‌شود

قهوه فرانسه توسط دستگاه های قهوه ساز آماده می شود. برای آماده سازی این نوع قهوه آب و پودر آسیاب شده قهوه را داخل دستگاه قرار داده و پس از زمانی اندک، قهوه آماده شده را که ماحصل عبور آب داغ از قهوه و فیلتر شدن آن توسط صافی می باشد را از قسمت خروجی دستگاه برداشت می کنیم.

بر همین اساس، مهمترین وجه تفاوت قهوه فرانسه با ترک را می توان در فیلتر شدن دانست. چرا که قهوه ترک بدون رد شدن از فیلتر در فنجان ریخته شده و مصرف می شود.

تفاوت قهوه فرانسه با ترک از نظر آسیاب دانه قهوه

یکی دیگر از تفاوت های عمده قهوه فرانسه با ترک، نوع پودر مصرفی از نظر سایز و آسیاب می باشد. پودر انواع قهوه ای که برای تهیه قهوه ترک استفاده می شود حاصل حداکثر میزان آسیاب شدگی می باشد و به همین دلیل بدون نیاز به فیلتر، در ته فنجان ته نشین شده و به اصطلاح لرد باقی می ماند.

حال آنکه پودر قهوه فرانسه حاوی دانه های درشت تری می باشد که پس از عصاره گیری در فیلتر باقی مانده و به دور ریخته می شود.

همچنین، از سایر موارد تفاوت قهوه فرانسه با ترک می توان به روست یا برشتگی روشن قهوه ترک نسبت به قهوه فرانسه، سرو قهوه ترک در فنجان و قهوه فرانسه در لیوان و نیز ماندگاری بیشتر قهوه فرانسه اشاره کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *