قهوه ترک دم شده

تفاوت قهوه ترک با اسپرسو چیست؟ فروشگاه آنلاین قهوه تو

تفاوت قهوه ترک با اسپرسو چیست؟ فروشگاه آنلاین قهوه توReviewed by قهوه تو on Dec 20Rating: 5.0تفاوت قهوه ترک با اسپرسو چیست؟ فروشگاه آنلاین قهوه توکافیست به منوی کافی شاپ ها نگاه کنیم تا متوجه شویم قهوه، این نوشیدنی شگفت انگیز در انواع بسیار متنوع طبخ و سرو می شود و گستره وسیعی از سلایق را پوشش می دهد. حال از میان انواع قهوه های رایج، در این مطلب به بیان تفاوت قهوه ترک با اسپرسو می پردازیم که دو نوع از پر طرفدار ترین قهوه ها در کشورمان محسوب می شوند.

برای آنکه بدانیم انواع قهوه های مختلفی وجود دارد نیاز نیست حتما قهوه خور حرفه ای باشیم

تنها کافیست به منوی کافی شاپ ها نگاه کنیم تا متوجه شویم این نوشیدنی شگفت انگیز در انواع بسیار متنوع طبخ و سرو می شود و گستره وسیعی از سلایق را پوشش می دهد.

حال از میان انواع قهوه های رایج، در این مطلب به بیان تفاوت قهوه ترک با اسپرسو می پردازیم که دو نوع از پر طرفدار ترین قهوه ها در کشورمان محسوب می شوند.

 

تفاوت قهوه ترک با اسپرسو از نظر نحوه آماده سازی

قهوه ترک که در واقع شکل بسیار نرم و آرد شده دانه قهوه می باشد، به دلیل عدم نیاز به دستگاه های خاص آماده سازی قهوه، یکی از پرطرفدارترین انواع قهوه خصوصا در خاورمیانه می باشد.

قهوه ترک به وسیله قهوه جوش که ارلن نیز نامیده می شود و بر روی شعله گاز طبخ می شود. این قهوه دارای کف روی فنجان و نیز ته مانده یا لرد در ته فنجان می باشد که همین لرد عمده ترین تفاوت قهوه ترک با اسپرسو و سایر انواع قهوه از نظر ظاهر به شمار می آید.

قهوه ترک دم شده

طرز تهیه قهوه ترک:

ابتدا یک قاشق مربا خوری قهوه ترک پودری و آسیاب شده را در یک فنجان آب سرد می ریزیم. سپس بر اساس سلیقه مقداری قند یا شکر به آن اضافه کرده و مخلوط را روی شعله ملایم گاز قرار می دهیم.

تفاوت قهوه فرانسه با ترک چیست؟ فروشگاه قهوه تو

به محض جوشیدن و کف کردن قهوه، با چند بار جدا کردن قهوه جوش از گاز و مجددا قرار دادن آن بر روی حرارت قهوه را سرد کرده و پس از آن به طوری که کف رویی از بین نرود، آن را به فنجان های کوچک انتقال داده و سرو می کنیم.

از سوی دیگر، برای آماده سازی قهوه اسپرسو نیاز به استفاده از دستگاه های مخصوص اسپرسو ساز و یا قهوه ساز می باشد. توجه کنید که اسپرسو یکی از انواع قهوه های دمی می باشد که این نکته نیز یکی دیگر از موارد تفاوت قهوه ترک با اسپرسو از نظر طعم و عطر محسوب می شود.

قهوه اسپرسو دم شده

طرز تهیه قهوه اسپرسو:

قهوه اسپرسو طی فرایند عصاره گیری از دانه قهوه و توسط دستگاه قهوه ساز و یا وسیله ای به نام اسپرسو ساز تهیه می شود. به این صورت که در طی حدودا 30 ثانیه (با توجه به نوع دستگاه ممکن است زمان کمتر یا بیشتر شود) آب داغ با فشار زیاد از قهوه عبور کرده و عصاره آن را خارج می کند.

لازم به ذکر است که تفاوت قهوه ترک با اسپرسو از لحاظ ظاهری نیز قابل تشخیص است چرا که قهوه ترک کم رنگ تر و رقیق تر از قهوه اسپرسو است. همچنین طعم قهوه ترک نیز ملایم تر از قهوه اسپرسو می باشد.