تفاوت اسپرسو و فرانسه

تفاوت اسپرسو با فرانسه و ویژگی های خاص این قهوه – قهوه تو

تفاوت اسپرسو با فرانسه و ویژگی های خاص این قهوه - قهوه توReviewed by قهوه تو on Sep 11Rating: 5.0تفاوت اسپرسو با فرانسه و ویژگی های خاص این قهوه - قهوه توفرق اسپرسو و فرانسه - قهوه های مختلف با وجود داشتن پایه و اساس یکسان با یکدیگر متفاوت هستند. در این مطلب به معرفی یکی از پرطرفدار ترین انواع قهوه یعنی قهوه اسپرسو و نیز بیان تفاوت قهوه اسپرسو و فرانسه، که آن هم یکی دیگر از انواع قهوه های محبوب می باشد می پردازیم.

اگر به بخش نوشیدنی های گرم در منوی کافی شاپ ها توجه کنید.

 

حتما انواع قهوه های مختلف را مشاهده خواهید کرد که با وجود داشتن پایه و اساس یکسان، از نظر نحوه آماده سازی، عطر، طعم و خواص با یکدیگر متفاوت هستند.

در این مطلب به معرفی یکی از پرطرفدار ترین انواع قهوه (خصوصا برای قهوه خور های حرفه ای!) یعنی قهوه اسپرسو و نیز بیان تفاوت قهوه اسپرسو و فرانسه، که آن هم یکی دیگر از انواع قهوه های محبوب می باشد می پردازیم.

تفاوت اسپرسو و فرانسه

 

قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه اسپرسو (Espresso) یکی از انواع قهوه می باشد که در اولین نگاه و هنگام مصرف، حجم کم آن توجه ها را به خود جلب می کند. در واقع یکی از مهمترین ها در مقوله تفاوت قهوه اسپرسو با فرانسه نیز همین غلظت و حجم کم قهوه اسپرسو در مقایسه با فرانسه می باشد.

اسپرسو که به عنوان یک قهوه غلیظ، عصاره گیری شده و کم حجم شناخته می شود، حاصل عبور آب داغ با فشار بالا از میان دانه های آسیاب شده قهوه می باشد که توسط دستگاه های مخصوصی به نام اسپرسوساز و یا دستگاه های چند کاره قهوه ساز انجام می گیرد.

فرق اسپرسو و فرانسه

 

روند عصاره گیری از دانه های قهوه حدودا 30 ثانیه زمان می برد. پس از اتمام فرایند عصاره گیری و آماده شده قهوه اسپرسو، آن را در فنجان های کوچکی به نام شات (shot) سرو می کنند. همین جا اشاره می کنیم که یکی دیگر از موارد تفاوت قهوه اسپرسو با فرانسه، همین نحوه سرو می باشد.

 

تفاوت قهوه اسپرسو با فرانسه و سایر انواع قهوه در چیست

همانطور که اشاره شد، اسپرسو یکی از غلیظ ترین انواع قهوه ها می باشد و اصلی ترین وجه تفاوت قهوه اسپرسو با فرانسه را می توان در همین غلظت دانست چرا که قهوه فرانسه بسیار رقیق بوده و در حجم های بالا در فرنچ پرس به همراه لیوان، ماگ یا فنجان بزرگ سرو می شود.

 

دیگر تفاوت قهوه اسپرسو و فرانسه

را می توان در عطر و طعم متفاوت این دو نوشیدنی دانست. اسپرسو و دابل اسپرسو که غلظت بیشتری دارد، تلخ ترین انواع قهوه به شمار می آیند. در صورتی که قهوه فرانسه یکی از انواع قهوه هایی است که تلخی کمی دارد.

از سوی دیگر، طعم قوی اسپرسو سبب شده است که انواع قهوه های ترکیبی را بر پایه اسپرسو تهیه کنند. کاپوچینو، کافه لاته، قهوه آمریکانو و قهوه Red Eye از جمله انواع قهوه هایی هستند که از یک یا دو شات اسپرسو در ترکیب با مواد دیگر مانند آب یا شیر تهیه می شوند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *