بهترین دانه قهوه

انواع دانه قهوه و بهترین دانه قهوه – راهنمای انتخاب بهترین دانه قهوه – قهوه تو

انواع دانه قهوه و بهترین دانه قهوه - راهنمای انتخاب بهترین دانه قهوه - قهوه توReviewed by قهوه تو on Jan 1Rating: 5.0انواع دانه قهوه و بهترین دانه قهوه - راهنمای انتخاب بهترین دانه قهوه - قهوه توانواع قهوه ها از انواع دانه های قهوه یا میوه قهوه تولید می شوند. به طور گلی سه نوع دانه قهوه با نام های عربیکا، روبوستا و لیبریکا (و اکسل سا که زیر مجموعه لیبریکا است) وجود دارد که در ادامه به بررسی این دانه ها و بیان مشخصات هر یک از آن ها می پردازیم تا بتوانیم بهترین دانه قهوه را متناسب با ذائقه خود انتخاب کنیم.

همانطور که می دانید، انواع قهوه ها از انواع دانه های قهوه یا میوه قهوه تولید می شوند.

به طور گلی سه نوع دانه قهوه با نام های عربیکا، روبوستا و انواع مختلف قهوه(و اکسل سا که زیر مجموعه لیبریکا است) وجود دارد که در ادامه به بررسی این دانه ها و بیان مشخصات هر یک از آن ها می پردازیم تا بتوانیم بهترین دانه قهوه را متناسب با ذائقه خود انتخاب کنیم.

انواع دانه قهوه

انتخاب بهترین دانه قهوه عربیکا

عربیکا معروف ترین دانه قهوه می باشد که بیش از 60 درصد بازار انواع قهوه را به خود اختصاص داده است.

قهوه عربی بهترین دانه قهوه آن به رنگ قهوه ای براق و درخشان مشاهده می شود، با طعم اسیدی مطلوب و رایحه ای پیچیده شناخته می شود.

این دانه قهوه طعمی چند لایه دارد که به صورت تلفیق شیرینی، شوری و تلخی احساس می شود.

بهترین دانه قهوه عربیکا را زمانی می توان به بهترین انواع قهوه تبدیل کرد که بدون هیچ ماده اضافه ای از قبیل خامه یا شیر طبخ شود.

همچنین بهتر است دانه قهوه عربیکا را برای تهیه قهوه های دمی و با روش قطره ای همراه با آب داغ استفاده کرد.

روبوستا، رقیب دانه قهوه عربی

این دانه قهوه که در جایگاه دوم و پس از دانه قهوه عربیکا قرار می گیرد، تقریبا دو برابر قهوه عربی کافئین داشته و به همین دلیل طعمی قوی از خود برجای می گذارد.

بهترین دانه قهوه روبوستا حالت اسیدی کمتری نسبت به دانه قهوه عربیکا دارد و مزه ی آن شکلاتی تر است.

برای انتخاب دانه قهوه روبوستا حتما توجه کنید که قهوه شما طعم و عطری لاستیکی نداشته باشد. همچنین نسبت به اطلاعات مندرج بر روی بسته انواع قهوه ای که از دانه روبوستا تهیه شده اند حساس باشید و از تازگی آن اطمینان حاصل کنید.

لازم به ذکر است که دانه قهوه روبوستا بهترین دانه قهوه برای تهیه قهوه ویتنامی و قهوه سرد محسوب می شود که می توان آن را خامه و شکر و بدون تغییر در طعم و بو مصرف کرد.

انواع مختلف قهوه

لیبریکا، قهوه ای خاص و در حال انقراض

این نوع از قهوه امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع تاریخچه کاشت درخت آن به زمانی برمی گردد که ذخایر قهوه عربیکا به دلایل مختلف نابود شده بودند.

کاشت درخت قهوه لیبریکا و برداشت دانه آن در حال حاضر و با وجود تلاش های حامیان محیط زیست برای حفظ این گونه گیاهی، با کشمکش های فراوانی رو به رو است. به همین دلیل نمی توان این دانه قهوه را جزو انواع قهوه رایج در جهان نام برد.

بهترین دانه قهوه لیبریکا دانه ای است که درشت تر از دیگر انواع دانه ها بوده و شکلی نامتقارن داشته باشد. همچنین یکی از ویژگی های بارز این دانه قهوه رایحه خاص آن می باشد که به صورت تلفیقی از بوی گل و بوی میوه احساس می شود. این قهوه طعمی دودی یا شبیه به طعم چوب دارد.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *