پودر قهوه

اطلاعاتی درباره بهترین انواع پودر قهوه – قهوه تو

اطلاعاتی درباره بهترین انواع پودر قهوه - قهوه توReviewed by Ghahveto on Jun 16Rating: 5.0اطلاعاتی درباره بهترین انواع پودر قهوه - قهوه توپودر قهوه از دانه ی قهوه به دست می آید. دانه های قهوه در ابتدا سبز رنگ هستند و بعد از مرحله ی بودادن به رنگ قهوه ای در می آید. برای تهیه قهوه فوری، پس از بودادن مراحل آسیاب کردن، حل کردن در آب، حرارت دادن و خشک کردن تبخیری یا انجمادی طی می شود. استفاده از قهوه فوری به دلیل سهولت در آماده سازی، گسترش پیدا کرده است.

پودر قهوه از دانه ی قهوه به دست می آید. دانه های قهوه در ابتدا سبز رنگ هستند و بعد از مرحله ی بودادن به رنگ قهوه ای در می آید.

 

برای تهیه قهوه فوری، پس از بودادن مراحل آسیاب کردن، حل کردن در آب، حرارت دادن و خشک کردن تبخیری یا انجمادی طی می شود. استفاده از قهوه فوری به دلیل سهولت در آماده سازی، گسترش پیدا کرده است.

 

پودر قهوه

پودر قهوه از دانه ی قهوه به دست می آید و دانه ی قهوه از میوه ی قهوه استخراج می شود. دانه های قهوه در ابتدا سبز رنگ هستند و بعد از مرحله ی بودادن به رنگ قهوه ای در می آید. برای تهیه قهوه فوری، پس از بودادن مراحل آسیاب کردن، حل کردن در آب، حرارت دادن و خشک کردن تبخیری یا انجمادی طی می شود. پودر قهوه یا همان قهوه فوری به صورت پودر یا دانه های ریز در انواع بسته های شیشه ای یا پلاستیکی در بازار عرضه می شود.

قهوه فوری در بریتانیا بسیار محبوب است. استفاده از قهوه فوری به دلیل سهولت در آماده سازی و مصرف، بسیار گسترش پیدا کرده است. از این پودر هم برای تهیه نوشیدنی و هم در تهیه انواع کیک و بستنی و شیرنی جات استفاده می شود.

 

تفاوت پودر قهوه با کافی میکس

در بعضی کشورها مانند کره جنوبی، هنگام آماده سازی پودر قهوه در کارخانه، مکمل قهوه و شکر به آن اضافه می شود و با نام کافی میکس عرضه می گردد. کافی میکس در واقع پودر قهوه ای است که در داخل خود مکمل قهوه و شکر نیز دارد.

 

دلیل نام های مختلف پودر قهوه

برای تهیه ی نوشیدنی قهوه علاوه برآب و شیر از خوراکی های دیگر مثل بستنی و یخ نیز استفاده می شود. همچنین نوع پخت شیر برای انواع قهوه، مختلف است. میزان استفاده از پودر و سایر مواد اضافه شده نیز تفاوت دارد. به این دلیل است که شما در منوها انواع نام های اسپرسو، لاته، آیسد کافی ، آمریکن، موکا، ماکیاتو و … را می بینید.

 

خواص پودر قهوه

نوشیدن قهوه در روز خواص بسیاری زیادی دارد که از جمله ی آنها می توان به کاهش استرس، تقویت حافظه، جوانسازی پوست ، و جلوگیری از آلزایمر و پارکینسون اشاره کرد.

 

موارد استفاده ی پودر قهوه پس از فاسد شدن!

پودر قهوه پس از تاریخی که روی بسته بندی اعلام می شود کیفیت خود را از دست می دهد. در این شرایط دیگر قابل مصرف خوراکی نیست. اما، می توان از قهوه ی فاسد شده هم برای موارد زیادی استفاده کرد. از جمله میتوان از آن به عنوان کود گیاهی، بو گیر، خوشبوکننده، تصفیه کننده ی هوا، پاک کننده ی سطوح، ماسک صورت، خمیر بازی کودکان، رنگ مو و براق کننده ی چوب استفاده کرد.

 

3 پاسخ
  1. علیپور
    علیپور says:

    ممنون از شما
    واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *